Bayi Girişi

ArtroplastiGünümüzde kadın erkek yaşam sürelerinin uzaması ülkemizdede yaşlı nüfusun artışına ve buna bağlı olarak ortopedik cerrahide dejeneratif eklem hastalıklarının sıklığında artışa neden olmuştur. Özellikle diz ve kalça osteoartrit  vakalarında artış olmuş ve artroplasti ile tedavi son 20 yılda ciddi bir popülarite kazanmıştır. 

 

Tıpmed firması olarak özellikle diz ve kalça protez seçeneklerimize osteoartritinde tedaviside siz değerli hekimlerimize farkli çözüm alternatifleri sunmaktayız.

 

Sementli total diz protezi seçeneğimizde bağ kesen ve bağ koruyan olmak üzere iki çeşit olup aynı tibial komponent üzerinden hareketli ve sabit insert uygulayabilme seçeneği sunmaktayız. Total diz protemizde insert high crosslink polietilenden(UHMW-PE) üretilmekte olup deep dish özelliği bulunmaktadır. Ayrıca diz protezlerimizde biyouyumluluk etkinliğini arttıran TiN kaplama (Titanyum Nitrür) seçeneğimiz de yer almaktadır.

 

 Total kalça protezi seçenekleri arasında sementli ve sementsiz protez seçeneklerimiz bulunmakta olup anatomik ve kare kesit femoral stem seçeneklerimiz mevcuttur. Sementsiz protezlerimizde hidroksiapatit ve poroz kaplama seçeneklerimizde yer almaktadır. 

 

Son yıllarda artan primer total kalça artroplasti ameliyatları beraberinde revizyon ameliyatlarındaki artışıda getirmiştir. Tıpmed firması olarak modular ve mono blok olmak üzere sementli ve sementsiz revizyon total kalça protezi seçeneklerimizle siz değerli ortopedistlerimizin yanındayız.

 

Yaşlı insan popülasyonda sıklıkla görülen omuz travmalarında özellikle çok parçalı humerus üst uç kırıklarında ve kronik rotatuar kuf artropatisinin tedavisinde kullanılan total ve parsiyel omuz protezleri ürünlerimiz bulunmaktadır.